SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Arvika Hockey Club

vs
Arvika Hockeyclub Team -15/-16 (F10)
vsArvika Hockeyclub Team -15/-16 (F10)

  INFORMATION

Matchstart:sön 06 oktober, 10:45
Plats:Löfbergs Lila Arena
Samling: Entrén Löfbergs Lila Arena
Aktivitetsinfo: Matchspel mellan kl 12-16. Schema finns i supertext och som länk i kallelsen.

Vi kommer att ha ett omklädningsrum under matcherna. Efter matchspelet måste vi lämna omklädningsrummet för andra matcher/träningar som pågår i arenan. Det kommer att finnas platser att förvara våra väskor på under tiden vi äter tacobuffé.
Tjejerna är anmälda till buffén och bjuds på den. Påminner igen om att föräldrar och ledare som också vill äta tacobuffé måste anmäla sig via länken nedan, pris 139:-
https://forms.office.com/e/8quVFCEWjp


Hockeyalliansen uppmanar alla ledare, föräldrar och spelare att bidra till en härlig dag där vi gemensamt hejar på alla. Vi alla - funktionärer, spelare, ledare, domare och publik - ansvarar tillsammans för att skapa en god upplevelse både på och utanför isen. Kom ihåg att såväl spelare och domare är under utbildning. Skrid och rop i negativ bemärkelse undanbedes vänligen men bestämt!

Vi ser fram emot en härlig dag tillsammans med mycket hockey, roliga aktiviteter samt en härlig tacobuffé.

<< Tillbaka

 
 
Huvudsponsorer
Våra Sponsorer